لباس ایرانی باید وارد بازار بین‌المللی شوند
۱۵:۰۵:۴۴ ,۱۳۹۵/۲/۲۳

نگارش در مورد جوانانی که در هر جای این کره خاکی به عشق وطن هنرنمایی می کنند مایه مباهات است و در این بین فعالیت هنرمندان متخصصی که در زمینه سبک ایرانی اسلامی در صنعت مد و پوشاک فعالیت می کنند نیازمند حمایت همه جانبه است.

 


«
بهنود جواهرپور» طراح لباس عقیده دارد حرکت بزرگی به سمت رشد همه جانبه در صنعت مد و پوشاک ایرانی به وجود آمده است که امید به فردای بهتر در این صنعت را برای طراحان ایرانی ایجاد کرده است.

ایشان به عنوان طراح بین المللی لباس راههای پیشرفت و تثبیت برند ایرانی و امکان رقابت آن در بازار های فرا مرزی را دانش توام با تجربه کاری و به قول خودش تئوری کار همراه با پیاده سازی آن در عمل مي داند.

 


وی ادامه می دهد؛ درکار دوستان زیادی دیدم که جزییات را رعایت نمی‌کنند، در حالی که همین جزییات تاثیر زیادی در ارزش نهایی لباس دارد. کشور ایران با سابقه تمدنی چند هزار ساله کشور تاثیرگذاری در همه زمینه ها مطرح بوده است و جای زیادی برای پیشرفت در عرصه مد و لباس دارد، به شرطی که بتوانیم سطح کیفی کار را بالا ببریم.

 


وی ادامه می دهد؛ با توجه به حضور چندین ساله بنده درخارج از کشور باید بگویم سنت و فرهنگ ایران در  در کشورهای اروپایی و امریکایی خیلی طرفدار دارد و ما می‌توانیم محصولات خود را صادرات کنیم.

مشکل این است که مردم ایران فرهنگ غرب را بیشتر می‌پسندند، اما اگر روی کاری که انجام می‌دهند مطالعه کنند صنعت مد و پوشاک وضعیت خیلی خوبی خواهد داشت.

 


 
وی معتقد است شرایط فعلی از ۱۰ سال پیش خیلی بهتر شده و با توجه به تاکید رهبر انقلاب که به درستی اهمیت و نقش سبک زندگی و در این میان مد و لباس و پوشش را تبیین کردند عده زیادی در مجموعه مد و پوشاک کار می‌کنند.

 
فشن شوهایی که برگزار می‌کنند باعث می‌شود رقابت بین طراحان خیلی بیشتر شود و افراد بیشتری روی این موضوع کار کند. با وجود این اوضاع می‌تواند خیلی بهتر از این باشد و الان من از یک تا ده می‌توانم به صنعت مد و لباس ایران نمره زیر ۵ بدهم ولی امیدواریم با توجه به مساعدت ها و حمایت های دولت و مسئولان در این زمینه بتوانیم برندهای خود را در سطح بین المللی تثبیت کنیم.

او با اشاره به ضرورت حمایت از جوانان گفت: شخصی که لباس اسلامی طراحی می‌کند و به عنوان نماینده ایران در کشورهای دیگر حاضر می‌شود نیاز به یک سرمایه‌گزار دارد تا طرح‌های خود را تولید کرده و به نمایش بگذارد. این موضوع برای فرهنگ و هنر ایران اهمیت زیای دارد اما هیچ حمایت مالی وجود ندارد که برای من امکان این کار را فراهم کند.

«
بهنود جواهرپور»، که فارغ‌التحصیل طراحی لباس در مقطع دکتری از ایتالیاست ، طرح‌های متعددی در حوزه لباس مدرن اسلامی از وی، تاکنون به بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه شده و برای افرادی مشهوری همچون ماریو مارچی بازیگر ایتالیایی، شاهرخ خان، خانواده فِراری، شیخ محمد بن سعید آل نهیان و...
طراحی لباس انجام داده است. امسال نيز قصد دارد با فراهم شدن زمینه های کاری در پسابرجام و حمايت هاي مسئولين کار طراحی لباس را در ایران ادامه دهد.

 

print
 

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.