وزیر نیرو :
۱۳۹۴/۶/۲۱

"تأمین مالی"، مهمترین چالش تحقق اقتصاد مقاومتی در وزارت نیرو

مهمترین چالش در اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی وزارت نیرو تأمین مالی پروژه‌های تعریف شده است که با وجود اقتصاد معیوب آب و برق کشور باید برای تأمین به‌موقع منابع مالی طرحها مدیریت شده و با تدبیر عمل کنیم.

حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: پس از آنکه مقام معظم رهبری سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی را ابلاغ فرمودند، در وزارت نیرو انطباق برنامه‌های توسعه‌ای و سیاست‌های این وزارتخانه در آب و برق با سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا، 47 برنامه عملیاتی و 8 سیاست وزارت نیرو برای تحقق اقتصاد مقاومتی در آب و برق تدوین و ابلاغ شد.

وزیر نیرو با بیان "ظرفیت های بسیاری در صنایع آب و برق داریم که جای کار بیشتر برای افزایش بهره‌وری و درآمدزایی ملی دارند"، گفت: به‌طور قطع می‌توانم بگویم که اجرای سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی هم اکنون در بخشهای مختلف دو صنعت آب و برق در حال پیگیری است و برنامه‌های مجموعه وزارت نیرو با سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی منطبق شده است.

چیت‌چیان در پاسخ به "آیا دستگاههای مختلف در مجموعه وزارت نیرو برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی با چالشی مواجه نیستند"، گفت: مهمترین چالش در این بخش، تأمین مالی پروژه‌های تعریف شده است که با وجود اقتصاد معیوب آب و برق کشور، باید برای تأمین به‌موقع منابع مالی طرحها، مدیریت شده و با تدبیر عمل کنیم.

وی افزود: خوشبختانه در دولت، یک‌پارچگی و تعامل خوبی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی شکل گرفته و در جلسات مختلف هیئت دولت، شورای عالی اقتصاد و شورای عالی آب، برای تأمین مالی طرحهای اولویت‌دار آب و برق، راهکارهایی اندیشیده می‌شود.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم همواره وزارت نیرو یکی از وزارتخانه‌های پیشرو در تحقق اهداف کلان اقتصاد مقاومتی باشد؛ اما میزان تحقق این امر به همکاری سایر دستگاهها و نهادهای دولتی، انجمن‌ها و بخشهای خصوصی و همراهی مردم هم وابسته است.

 

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.