نظر سنجی
 
 
عملکرد دولت را در مواجهه با فیش های حقوقی نجومی چطور ارزیابی می کنید؟
متوسط
 
گزارش
بیشتر
یادداشت

محافظت از فرزندان در دنیای دیجیتال(قسمت اول)

حسین ابراهیمی کارشناس حقوقی فضای مجازی

صد فسوسا که رفت ماه صیام

ناصر یمین مردوخی

ضلع سوم مثلث اقتصاد زیر ذره بین

دکتر علیرضا ابراهیم پور

نتایج و چشم انداز گردشگری شهری

دکتر فاطمه شعاع شرق

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بیشتر
گفتگو
بیشتر
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
 
اختتامیه نشست کشورهای عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش؛
۱۳۹۶/۱۱/۲۵

وزیرخارجه آمریکا: عملیات نظامی ترکیه درسوریه باعث انحراف در روند عملیات علیه داعش شد

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی اختتامیه نشست کشورهای عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش، گفت: جنگ با داعش پایان نیافته و ائتلاف بین المللی به عملیات خود تا نابودی کامل داعش ادامه خواهد داد.

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، تیلرسون افزود: با وجود شکست های زیادی که داعش متحمل شده است، اما همچنان گروه تروریستی داعش در برخی مناطق تهدید به شماری می آید و ما در خصوص نابودی داعش در هر جایی پایبند هستیم.
وی در خصوص نشست کشورهای عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش گفت: درخصوص چگونگی مبارزه با داعش در آینده تصمیماتی اتخاذ شده که نقش مهمی در مبارزه با داعش در آینده خواهد داشت.
وزیر خارجه آمریکا افزود: در کنار مبارزه با داعش بازسازی کشورهای عراق و سوریه نیز ضروری است و ما از همه ابزار موجود برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری استفاده خواهیم کرد.
تیلرسون همچنین گفت: عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه علیه نیروهای کُرد باعث انحراف در روند عملیات نیروهای ائتلاف علیه داعش شد.
این در حالی است که مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه پیش تر گفته بود: آمریکایی ها در سوریه، کشور متحد خود یعنی ترکیه را رها کردند و برای ادامه همکاری با یگان های مدافع خلق(ی.پ.گ)، اقدامی را در راستای مبارزه عناصر گروه تروریستی داعش در منطقه انجام نمی دهند.
کویت امروز 13 فوریه (24 بهمن) میزبان نشست وزیران خارجه عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش بود.
کویت همچنین از دیروز (دوشنبه) میزبان کنفرانس بین‌المللی کمک به بازسازی عراق است. نمایندگان بسیاری از کشورهای آماده برای کمک به بازسازی عراق، نهادها و سازمان‌های غیردولتی و نمایندگان شرکت‌های بین‌المللی در این کنفرانس سه ‌روزه شرکت دارند.
'آنتونیو گوترش' دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این کنفرانس شرکت دارد. اتحادیه اروپا و بانک جهانی از برگزارکنندگان اصلی این کنفرانس هستند.
طبق گزارش بانک جهانی که به سفارش دولت عراق تهیه شده، این کشور برای بازسازی خود در کوتاه‌مدت و میان‌مدت حدود 88 میلیارد دلار نیاز دارد. این رقم بیش از کل بودجه دولت عراق برای سال جاری میلادی (2018) است. به همین خاطر این کشور نفت‌خیز خود نیازمند کمک خارجی است.

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.