نظر سنجی
 
 
عملکرد دولت را در مواجهه با فیش های حقوقی نجومی چطور ارزیابی می کنید؟
متوسط
 
گزارش
بیشتر
یادداشت

نوسانات نرخ ارز در چند روز گذشته

ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بیشتر
گفتگو
بیشتر
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
 
اخبار

در پیامی به پنجاه ‌و یکمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا؛ رهبر انقلاب: حجّت بر شما جوانان تمام است/ با گفتار و عمل خود بر رهروان راه خدا بیفزاییدرهبر معظم انقلاب در پیامی به پنجاه ‌و یکمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا تاکید کردند: حجّت بر شما تمام است. انتظار آن است که بر محیط پیرامونی خود اثر گذارید و بر رهروان راه خدا با گفتار و عمل خود بیفزائید.

نشست همکاری های منطقه ای ایران و روسیه در ساری برگزار می شوددر جریان مذاکرات مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو و تسیبولسکی معاون وزارت توسعه اقتصادی و مسئول مناطق روسیه اعلام شد که نشست دو روزه کار گروه توسعه همکاری های منطقه ای دو کشور در ساری مرکز استان مازندران برگزار می شود.

موزه جواهرات ملی در پی ریزش ساختمان پلاسکو یک هفته تعطیل استخزانه جواهرات ملی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به دلیل محدودیت ترافیکی اعمال شده اطراف منطقه آتش سوزی و فروریزی مرکز تجاری پلاسکو، هفته آینده تعطیل است.

نخست وزیر ژاپن: توکیو به دنبال تقویت روابط با دولت ترامپ استنخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) در سخنانی از تلاش خود برای تقویت و گسترش روابط میان کشورش و دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری جدید آمریکا خبر داد.

در پی حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکوهیات دولت شنبه را عزای عمومی اعلام کردهیات دولت با تجلیل از بزرگ مردان ایثار و فداکاری که در حادثه آتش سوزی مجتمع تجاری تولیدی پلاسکو جان باختند، روز شنبه دوم بهمن را عزای عمومی اعلام کرد.

بازگشت ثبات و آرامش به بازار ارز تدابیر ارزی بانک مرکزی نتیجه داد و دوباره ثبات و آرامش به بازار ارز بازگشت.تدابیر ارزی بانک مرکزی نتیجه داد و دوباره ثبات و آرامش به بازار ارز بازگشت.

کاهش ۳۵درصدی حجم ترانزیت کالا در سال جاریدبیر کانون سراسری انجمن شرکت‌های حمل و نقل بین المللی از کاهش ۳۵ درصدی حجم ترانزیت کالا در سال جاری خبر داد و ترکیه و ترکمنستان را دارای بیشترین موانع برای کالاهای ایرانی دانست.

معاون عمران وتوسعه امورشهری وزیرکشور: ادامه عملیات آوار برداری در پلاسکو/نجات جان محبوسان مهمترین ماموریتمعاون عمران وتوسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: مهمترین ماموریت ستاد بحران نجات افراد محبوس درزیر آوار ساختمان پلاسکو است.

راه اعتراض برای حذف شدگان باز شد؛ خواب جدید دولت برای یارانه بگیران/احتمال افزایش یارانه نقدییک مقام مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح جزئیات فرایند حذف یارانه نقدی خانوارها، از امکان ثبت اعتراض خانواده‌هایی که یارانه نقدی آنها قطع شده است، خبرداد.

در جریان سفر کمالوندی به مسکو صورت گرفت؛ امضای دو سند همکاری صلح آمیز هسته ای میان ایران و روسیهدر پایان سفر معاون امور بین الملل سازمان انرژی اتمی ایران به مسکو قرار داد فاز اول همکاری در زمینه تولید ایزوتوپ پایدار با روس اتم امضا شد.

در پی حادثه پلاسکو صورت گرفت؛دستور رییس جمهور به وزیر کشور/ تاکید در رسیدگی فوری به مجروحانرئیس جمهور به وزیر کشور دستور داد تا در اسرع وقت ، علل حادثه پلاسکو بررسی و گزارش شود و همچنین نسبت به رسیدگی به مجروحان و جبران خسارات آسیب دیدگان توسط نهادهای مسئول اقدام فوری صورت پذیرد.

ترکیه در سال گذشته بیشترین رشد صادراتی را به ایران داشته استمحمد بیوک اکشی رئیس مجمع صادرکنندگان ترکیه گفت: سال گذشته صادرات ترکیه به ایران با 35.6 درصد رشد، بیشترین افزایش را در بین بازارهای صادراتی این کشور داشت.

ترانزیت بار از بندرعباس تا اروپا در ارمنستان بررسی شددر دیدار واهان مارتیروسیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی در ایروان، گسترش روابط دو کشور به ویژه در عرصه حمل و نقلی و ترانزیتی از بندرعباس تا اروپا بررسی شد.

عضو هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان تهران:حادثه ساختمان پلاسکو دستکم 6 هزار میلیارد ریال خسارت ملکی دارد/رفتار معکوس فولاد در برابر حرارت بالاعضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، خسارت ملکی ناشی از آتش سوزی و تخزیب ساختمان پلاسکو را دستکم 6 هزار میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: بروز چنین حوادثی باید زنگ خطری برای پیشگیری از حوادث مشابه باشد.

بررسی عملکرد سامانه یکپارچه رسیدگی به شکایت بیمه‌گذاران نشان می دهدکاهش شکایت از شرکت های بیمه در 2 سال گذشتهبررسی عملکرد سامانه یکپارچه رسیدگی به شکایت بیمه‌گذاران در بیمه مرکزی از کاهش شمار شکایت از شرکت های بیمه و همچنین بهبود متوسط زمان رسیدگی به مسائل مطرح شده از 78 روز در سال 1393 به 6 روز در 9 ماهه امسال نشان دارد.

نعمت‌زاده: برای جلوگیری از انحصار با واردکنندگان خودرو مماشات می‌کنیمدر پی اعتراضاتی که انجمن واردکنندگان خودرو درباره واردات این محصول توسط شرکت‌هایی که به صورت رسمی نمایندگی واردات خودرو را از شرکت‌های مادر ندارند وزیر صنعت، معدن و تجارت از ممنوعیت واردات غیررسمی ضمن مماشات با شرکت‌های واردکننده غیررسمی تا پایان سال جهت شکل نگرفتن انحصار خبر داد.

آغاز بی ثباتی ارزی؛ طلا بر مدار صعود/واکنش بازارهای جهانی به سخنرانی ترزا میدر آستانه سخنرانی ترزا می، نخست وزیر انگلیس در خصوص «برگزیت سخت»، قیمت طلا به بالاترین نرخ در هفت هفته گذشته رسید.

بانک مرکزی اعلام کرد؛عملکرد صرافی‌های منتخب در خرید و فروش ارزبانک مرکزی می گوید نرخ اسکناس دلار در پایان روز کاری گذشته به ۳۷۶۰ تومان رسیده؛ این در حالی است که یورو هم نرخی معادل ۴۲۴۱۹ ریال را به ثبت رسانده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی : رشد اقتصادی و روند نزولی نرخ تورم، ملموس ترین دستاوردهای برجام استوزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد : مثبت شدن رشد اقتصادی کشورمان در سالجاری و روند نزولی نرخ تورم، از ملموس ترین دستاوردهای برجام است.

سفیر فرانسه در ایران: فواید برجام برای تمام دنیاستسفیر فرانسه در ایران گفت: من توافق برجام بین ایران وکشورهای 1+5 واهمیت آن را می شناسم زیرا این اقدام نه تنها برای ایران برای تمام دنیا فایده دارد.

مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد:استاندارد نان هر 2 سال یکبار به روز می شودمشاور رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: 200 استاندارد برای نان و تجهیزات پخت نان تدوین شده است و هر دو سال یکبار این استانداردها به روز می شوند.

ترکان: عده ای عملکرد مناطق آزاد را وارونه جلوه می دهنددبیر شورای عالی مناطق آزاد و مشاور ارشد رئیس جمهوری گفت: درحالی که مناطق آزاد محلی برای تولید و صادرات است، عده ای ورود کالای قاچاق به داخل کشور را به مناطق آزاد نسبت می دهند.

تازه ترین دستاورد برجام؛ حذف شماری ازاشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریم های اتحادیه اروپاشورای اتحادیه اروپا در جدیدترین تصمیم گیری خود در خصوص تحریم های اعمال شده علیه ایران و در تازه ترین دستاوردهای برجام، تعدادی شرکت ها و اشخاص ایرانی را از فهرست تحریم ها خارج کرد.

معاون شرکت فرودگاه‌ها؛جزئیات مذاکرات جدید فرودگاهی ایران با ایتالیا و فرانسهمعاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها بااشاره به ساخت فرودگاه‌های جدید در دو شهر اهواز و چابهار، گفت: ساخت فرودگاه در چابهار سودده نیست اما از نظر استراتژیک لازم است.

با هدف اکتشاف نفت در اقیانوس هند؛مذاکرات جدید نفتی ایران-سریلانکا انجام شددور جدید گفتگوهای ایران و سریلانکا با هدف توسعه فعالیت ها به ویژه در حوزه اکتشاف نفت در اقیانوس هند انجام شد.

چین خواستار تعهد مطلق همه کشورها به اجرای برجام شد سخنگوی وزارت امور خارجه چین در اولین سالگرد توافق جامع و نهایی هسته‌ای وین (برجام) خواستار تعهد کامل و مطلق همه جوانب ذی ربط و کشورها به این توافق مهم شد.

معاون وزیر نیرو: رشد منفی 6 درصد سال های پیش، عامل انحراف چشم انداز1404 شد معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: رشد منفی 6 درصدی در سال های گذشته موجب عقب افتادگی بسیاری از شاخص های اقتصادی کشور و انحراف نظام برنامه ریزی از سند چشم انداز 1404 شد.

هما و لوفت هانزا برای نماد مشترک فروش بلیت قرارداد امضا کردند قرارداد نماد مشترک فروش بلیت های هوایی بین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و شرکت هواپیمایی لوفت هانزا آلمان امضا شد.

در نشست خبری با نخست وزیر سوریهجهانگیری: پیروزی های سوریه حاصل مقاومت و هماهنگی ایران و سوریه است معاون اول رییس جمهوری گفت: مطمئنا پیروزی های سوریه مرهون رشادت ها و پایداری ملت، ارتش سوریه و نیروهای محور مقاومت و حاصل هماهنگی میدانی و سیاسی ایران و سوریه است.

میزان شدت انرژی در ایران 1.4 برابر معیارهای جهانی است مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی (سابا) گفت: شاخص میزان شدت انرژی در ایران 1.4 برابر معیارهای جهانی بوده و نشاندهنده وضعیت نامناسب کشور در مصرف انرژی است.

نمایش 1 تا 30 از 4148

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.