مهم ترین منبع تامین کننده گاز صنایع غرب بندرعباس راه اندازی شد
۱۳۹۵/۱۰/۱۴
مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز گفت: خط لوله 30 اینچ غرب بندرعباس منشعب از خط لوله هفتم سراسری ، به عنوان مهم ترین و اصلی ترین منبع تامین کننده گاز صنایع غرب بندرعباس تکمیل و راه اندازی شد.

به گزارش ثریا , کرم گودرزی روز سه شنبه در مراسم راه اندازی این خط لوله افزود: این خط نقش بسیار مهمی در تامین انرژی صنایع استراتژیک غرب بندرعباس از جمله پالایشگاه نفت بندرعباس ، پالایش نفت ستاره خلیج فارس ، نیروگاه توانیر ، آلومینیوم هرمزگان ، فولاد کاوه جنوب و مجتمع فولاد هرمزگان دارد. 

وی بیان داشت: اتصال خط لوله 30 اینچ غرب بندرعباس به خط لوله 22 اینچ سرخون - توانیر ، ضمن تامین پایدار و مطمئن گاز طبیعی ، کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست وهمچنین صرفه جویی اقتصادی را نیز بدنبال دارد.
مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز با اشاره به رعایت دقیق نکات ایمنی و استانداردهای خطوط لوله انتقال گاز در این پروژه اظهار داشت: اتصال خط لوله 30 اینچ غرب بندرعباس همزمان با تعمیرات بخش انتهایی خط لوله 22 اینچ در پنج نقطه و راه اندازی آن به مدت 48 ساعت برنامه ریزی شده بود که با تلاش شبانه روزی همکاران در کمتر از 36 ساعت انجام شد و خط در سرویس قرار گرفت. 
وی ، برنامه ریزی دقیق ، نشست های هماهنگی قبل از عملیات و هماهنگی با مصرف کننده ها و آمادگی کامل گروه های عملیاتی را از نکات برجسته این پروژه عنوان کرد. 
گودرزی با قدردانی از کارکنان واحدهای عملیاتی و پشتیبانی خاطر نشان کرد: تمام برنامه های تعمیراتی و اضطراری با برنامه ریزی، تلاش و همدلی همکاران با رعایت دقیق استانداردها و ایمنی کامل انجام شد که می توان آن را بعنوان موفقیتی ارزشمند برای منطقه برشمرد.

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.