نظر سنجی
 
 
عملکرد دولت را در مواجهه با فیش های حقوقی نجومی چطور ارزیابی می کنید؟
متوسط
 
گزارش
بیشتر
یادداشت

محافظت از فرزندان در دنیای دیجیتال(قسمت اول)

حسین ابراهیمی کارشناس حقوقی فضای مجازی

صد فسوسا که رفت ماه صیام

ناصر یمین مردوخی

ضلع سوم مثلث اقتصاد زیر ذره بین

دکتر علیرضا ابراهیم پور

نتایج و چشم انداز گردشگری شهری

دکتر فاطمه شعاع شرق

بیشتر
مقاله

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

تحریم ها ؛ معمای ماده 27

بیشتر
گفتگو
بیشتر
  • آخرین خبرها
  • پر بازدیدترین
 
مرد بزرگی که دغدغه عدالت اجتماعی داشت
۱۳۹۵/۱۰/۲۲
صحبت کردن در مورد آیت الله هاشمی ، مرد بزرگی که هم در کسوت روحانی و مجاهدی نستوه باشد، هم سیاست‌مداری با تدبیر و دارای سعه صدر، هم اقتصادشناسی با تسلط و فهم برنامه‌ریزی ، هم جامعه‌شناسی دردشناس و سنگ صبوری برای همه گروه‌های اجتماعی و سیاسی و از همه مهمتر مصالح و منافع ملی و نظام را همیشه بر قدرت و منافع شخصی ترجیح بدهد بسیار سخت است و بیان آن در چند خط ناممکن.

به گزارش ثریا , در مدت ۳۵ سالی که به علت مسئولیت های اجرایی خصوصا در دوره مسئولیت خبری و سیاسی در صدا و سیما با ایشان ارتباط داشتم ایشان را بسیار دقیق، کارشناس، توسعه‌گرا و مهربان دیدم.

در همه مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی دارای نظر کارشناسی بودند.

یک بار به ایشان عرض کردم موقع گزارش دادن به شما باید خیلی مراقب باشیم. برای اینکه خیلی سریع نواقص گزارش‌ها و مطالب ارائه شده را تشخیص و با طرح سوال، گزارش‌دهنده را گیر می انداختند.

بسیار اهل مطالعه بودند. معمولا کتاب جدیدی که در حوزه اقتصاد می‌نوشتم یک نسخه به ایشان تقدیم می کردم و با اظهاراتی که در دیدار بعدی ایشان می‌کردند متوجه می شدم کتاب را کامل و با دقت مطالعه کرده اند در حالی که مشغله زیادی داشتند.

ایشان با گذشت زمان و مشاهده مشکلات اقتصادی دولتی به دریج دیدگاه قوی‌تری نسبت به اقتصاد غیردولتی پیدا کردند و تلاش جدی در مجمع تشخیص مصلحت برای تصویب قانون مربوط به خصوصی‌سازی و موارد ذیل اصل ۴۴ انجام دادند و همواره طی یک دهه گذشته در خیلی از ملاقات‌ها از اینکه سیاست‌های مصوب مجمع تشخیص و تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه خصوصی‌سازی اجرا نمی شود ناراحت و نگران بودند.

آقای هاشمی به عدالت اجتماعی بسیار اهمیت می دادند و یکی از آرزوهای ایشان تصویب لایحه فقرزدایی بود که متاسفانه با تغییر دولت معوق ماند و عملا به نتیجه نرسید.

همانطور که مقام معظم رهبری در پیامشان تاکید کردند علیرغم داشتن اختلاف دیدگاه‌های نظری همواره مطیع نظرات رهبری بودند.

یادم می‌آید چند سال پیش در اوج مباحث سیاسی و اجتماعی و تنش‌های موجود در جامعه در پاسخ به این سوال که نظر شما چیست و چه اقدامی می خوهید انجام دهید؟ ایشان تاکید کردند من هر تصمیم و نظری داشته باشم از مسیر نظرات مقام معظم رهبری انجام میدهم و هیچ اقدامی را بدون پذیرش و تصمیم مقام رهبری برای جامعه مفید نمی دانم.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد

 

رئیس کل بیمه مرکزی

 

 
  print
 
 

اخبار مرتبط

 

 
 

© 2015 تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه اقتصاد ملی نیوز می باشد.