1397/09/26 4:27 ق ظ
کد خبر : 60096
رئیس هیات‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران:
با شرایط موجود، قیمت لوازم خانگی کاهش نمی یابد
ثریا: سیدعلیرضا موسوی مجد رئیس هیات‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران می‌گوید: با کاهش ارز آزاد شائبه اشتباهی بین مردم رواج پیدا کرده است. از ابتدای سال تاکنون ارز دولتی از قیمت 4 هزار تومان به 9 هزارتومان رسیده، بنابراین قیمت کالاهای لوازم خانگی کاهش نخواهد یافت.
به گزارش پایگاه خبری ثریا: رئیس هیات‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران می‌گوید: با کاهش ارز آزاد شائبه اشتباهی بین مردم رواج پیدا کرده است. از ابتدای سال تاکنون ارز دولتی از قیمت 4 هزار تومان به 9 هزارتومان رسیده، بنابراین قیمت کالاهای لوازم خانگی کاهش نخواهد یافت. 

رئیس هیات‌مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران درباره این پرسش که آیا قیمت لوازم خانگی ارزان شده است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: با کاهش ارز آزاد شائبه اشتباهی بین مردم رواج پیدا کرده است. چرا باید قیمت لوازم خانگی ارزان شود؟ تولیدکنندگان برای واردات قطعات از دولت ارز نیمایی به قیمت ۹ هزار تومان دریافت کردند. آیا با کاهش دلار در بازار قیمت ارزها در سامانه نیما کاهش یافته است؟

سیدعلیرضا موسوی مجد در ادامه افزود: از ابتدای سال تاکنون ارز دولتی از قیمت ۴ هزار تومان به ۹ هزار تومان رسیده است. آیا با این شرایط قیمت لوازم خانگی باید ارزان شود؟ طی روزهای اخیر قیمت دلار در بازار آزاد روند نزولی داشته و این در حالی است که فعالان اقتصادی ماه‌هاست که ارز دولتی را با نرخ ۹ هزار تومان تهیه می‌کنند. در این بازه زمانی به نقطه سربه‌سر رسیده‌ایم و کاهش قیمت معنایی ندارد.

او با اشاره به وضعیت تولید اظهار کرد: در حال حاضر برای تولید کالاهای لوازم خانگی تا پایان سال مشکلی وجود ندارد و در شرایط عادی قرار گرفته‌ایم اما قدرت خرید مردم کاهش یافته است.

قیمت لوازم خانگی
رئیس انجمن لوازم صوتی و تصویری می‌گوید: از ابتدای سال تاکنون ارز دولتی از قیمت ۴ هزار تومان به ۹ هزار تومان رسیده است. آیا با این شرایط قیمت لوازم خانگی باید ارزان شود؟

موسوی مجد درباره این پرسش که چرا واحدهای صنفی از فروش برخی کالاها ممانعت می‌کنند؟ پاسخ داد: تولیدکنندگان لیست کالاهای تولیدی و عرضه‌شده به واحدهای صنفی را به سازمان حمایت گزارش می‌کنند. اینکه چرا واحدهای صنفی در این شرایط کالاها را گران‌تر به دست مردم می‌رسانند یا از فروش برخی کالاها ممانعت می‌کنند، مصداق تخلف است و دستگاه‌های نظارتی باید با آنها برخورد کنند.

 

منبع: شمانیوز

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :