1397/07/30 12:28 ب ظ
کد خبر : 40074
رونمایی از محصولات و اعلام پیشرفت پروژه های سداد با حضور مدیرعامل و معاونت فناوری اطلاعات بانک ملی
ثریا: در جلسه ای با حضور مدیر عامل ، معاون فناوری اطلاعات و مدیرکل عملیات بانکی بانک ملی ایران و مدیران ارشد شرکت داده ورزی سداد در محل این شرکت، پروژه ها و محصولات جدید شرکت سداد رونمایی شد و روند پیشرفت پروژه‌های فناوری اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری ثریا: در ابتدای جلسه حمید رضا مختاریان مدیرعامل شرکت داده ورزی سداد به تشریح پیشرفت‌های تکنولوژیک شرکت سداد پرداخت و از تشکیل مرکز فناوری و نوآوری فینوداد در راستای برون سپاری نوآوری به مراکز علمی همانند دانشگاه امیرکبیر خبرداد و اولویت های عملیاتی این مرکز را تبیین نمود.

مدیر عامل سداد از پیشرفت‌های انجام شده در حوزه‌ی تکنولوژی Blockchain، آمادگی پروژه‌ی Open Banking برای عملیاتی سازی، راه اندازی سرویس برداشتِ مستقیم (Direct Debit)، عملیاتی شدن چند سرویس جدید روی "بام" از قبیل گواهی تمکن مالی، Video Banking و هوشمند سازی Log in و انتقال پول خبر داد.

حمید رضا مختاریان طرح راه‌اندازی زیرساخت ابری در سداد را تشریح کرد و گزارشی از حجم گسترده فعالیت های صورت گرفته در حوزه‌ی داده‌های کلان (Big data) ارائه کرد.

وی در ادامه ازعملیاتی شدن پروژه ی شبکه اعتباری ارائه کالا و خدمات و به ثمر رسیدن دو محصول "شعبه‌یاب هوشمند بانک ملی" و "محاسبه‌یار" در پلتفرم "بله" خبر داد.

مختاریان ضمن اعلام پیشرفت طرح استقرار نظام شایستگی‌محور در طراحی مشاغل شرکت سداد، عملیاتی شدن پروژه‌ی ITSM را گامی بلند در راستای بهبود فرآیند ها توصیف کرد و اهداف اصلی آن را مدیریت هزینه در ارائه سرویس‌ها، افزایش کارایی و بهره‌وری در سرویس‌دهی و افزایش رضایت‌مندی بانک ملی ایران دانست.

مدیر عامل سداد در ادامه با مقایسه‌ی آماری پایان سال 96 و شهریور 97 پیشرفت‌های قابل توجه "بام" و پلتفرم "بله" در این بازه ی زمانی را بر شمرد و به پیاده سازی پروژه‌ی مدیریت یکپارچه اطلاعات مشتریان بانک ملی اشاره کرد که از طریق آن همه‌ی کنترل‌های لازم برای جلوگیری از پولشویی و احراز هویت اتفاق خواهد افتاد.

در ادامه این دیدار مهدی تکبیری معاون عملیات و رئیس هیئت مدیره شرکت داده ورزی سداد از بهره برداری پروژه‌ی DWDM در راستای بهبود امکان افزونگی شبکه بانک ملی در ارتباط با شرکت‌های داده‌ورزی سداد خبر داد.

مهدی تکبیری اعلام کرد طرح راه‌اندازی سایت‌ Backup ‌ در منطقه‌ای امن از کشور، در دستور کار است که هدف از آن حفظ اطلاعات سایت‌ها در شرایط اضطراری و مواقع بروز بحران می باشد.

مسعود خاتونی عضو هیئت مدیره و معاون فناوری اطلاعات بانک ملی سیر پیشرفت و موفقیت پروژه های شرکت سداد را قابل توجه دانست و با تاکید بر اهمیت این پروژه ها عنوان کرد سطح جدیدی از سرویس‌های فناوری اطلاعات در بانک ملی در حال شکل گیری است. وی تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه ی فناوری اطلاعات را امری ضروری توصیف کرد و شرکت سداد را حلقه ی واسط زیست بوم استارتاپی کشور با بانک ملی دانست.

در پایان محمد رضا حسین زاده ضمن تقدیر از دستاوردهای شرکت سداد، استمرار این روند پر شتاب و موفق را خواستار شد و بهره برداری و اطلاع رسانی وسیع این دستاوردها را در آستانه ی نود سالگی بانک ملی ضروری و واجد اهمیت توصیف کرد.
منبع: شمانیوز

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :