1397/04/14 10:43 ق ظ
کد خبر : 24
هشدار سناتور آمریکایی درباره افزایش نفوذ نیروهای ترکیه در سوریه
ثریا: یک سناتور آمریکایی نسبت به افزایش نفوذ نیروهای ارتش ترکیه در سوریه و دخالت‌های آن در جنگ فعلی در این کشور هشدار داد.
به گزارش ثریا:  لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی در سفرش به بغداد در گفت‌وگویی که با خبرگزاری رویترز داشت، گفت: ترکیه باید از حضور مستمر آمریکا در سوریه حمایت کند.

گراهام درباره دیدارش با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، گفت: تلاش کردم او را متوجه کنم که ترکیه در سوریه به آمریکا نیاز دارد، چراکه پیامدهای خروج ما از این کشور خوب نیستند.

این سناتور آمریکایی افزود: اردوغان نیازی به دخالت‌های بیشتر ارتشش در سوریه ندارد، زیرا در این صورت خود را در باتلاقی خواهد یافت.

اردوغان پیشتر اعلام کرده بود که کشورش عملیات نظامی علیه شبه نظامیان در سوریه به زودی آغاز خواهد کرد.

ترکیه عملیات نظامی شاخه زیتون را علیه نیروهای کرد در ۲۰ ژانویه آغاز کرد و در این عملیات کنترل تمامی روستاها و شهرک‌های منطقه عفرین را به دست گرفت. ترکیه علاوه بر عفرین شهر الباب را هم در دست گرفته و در منبج هم با آمریکا در حال اجرای طرح مورد نظر خود است.

ترکیه بارها مخالفت شدید خود را با حمایت‌های آمریکا از شبه نظامیان کرد و سوریه اعلام و تهدید کرد عملیات دیگری علیه این شبه‌نظامیان در شمال سوریه که شامل شهر منبج می‌شود را آغاز می‌کند. آنکارا یگان‌های مدافع خلق کرد و حزب اتحاد دموکراتیک که دو گروه اصلی تشکیل‌دهنده ائتلاف نیروهای سوریه دموکراتیک هستند تروریستی و همپیمان با حزب کارگران کردستان می‌داند و در طول چند سال اخیر نیز با آنها مقابله می‌کند.


چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :